Proč potřebují milovníci filmů smartphone se 64 GB úložištěm?

Kouzlo kinematografie nás nepřestává překvapovat od prvního odvysílaného filmu. Lidé tráví hodiny a hodiny volného času sledováním filmů a představují si, že jsou alespoň na chvíli v kůži hlavního hrdiny. Filmy a stále častěji i televizní pořady se staly mimořádně důležitou součástí moderního životního stylu. Streamové platformy hrají stále větší význam v tomto trendu. Netflix, Amazon, HBO… Stačí si udělat popcorn, uložit se do pohodlného křesla a začít sledovat oblíbený seriál. Naštěstí, když přijde řeč na různé televizní show, filmy či seriály, nejsme už omezováni hranicemi našich domovů. Můžeme vše jednoduše sledovat v autobuse nebo při čekání ve frontě, protože všechny tyto možnosti streamování jsou dostupné na každém smartphonu.

Ještě před několika lety bylo nepředstavitelné, sledovat filmy a televizní pořady na smartphonech. Svět se ale rychle mění a stovky miliónů lidí se dnes dívají na ty nejnovější filmové hity na zařízeních, která se vejdou do kapsy.

Generace VHS

Podobná věc nastala v sedmdesátých letech se vznikem videokazet. Většina lidí pochybovala, že naleznou své zákazníky. Ale podařilo se to. Přestože přitažlivost kin byla stále nepopiratelná, lidé začali čím dál více času trávit před televizními přijímači ve svých obývacích pokojích a v důsledku toho společnost JVC v roce 1976 přišla s revolučním vynálezem, kazetou VHS. Ve stejném roce pobláznil diváky filmový hit Rocky I a o necelý rok později si ho mohli půjčit na VHS a sledovat, kdykoli chtějí.

Éra DVD

Lidstvu trvalo téměř 20 let, než došlo k přechodu z VHS na DVD. Když japonští výrobci začali vyrábět DVD nosiče, atakoval vrchní příčky žebříčku sledovanosti filmový hit Den nezávislosti. Stejně jako Will Smith zabránil mimozemšťanům zničit naši planetu, tak i disky ukončily nadvládu VHS. Mimochodem, společnost Netflix byla původně založena, aby si lidé mohli pronajímat filmy v tomto formátu. A dnes celý svět používá jejich platformu ke sledování video obsahu na počítačích, tabletech a samozřejmě i na mobilních telefonech.

Současné kino

Jak se ukázalo, spíše než velikost obrazovky, je klíčovým faktorem pro sledování filmů dostupnost. Byl to známý režisér Martin Scorsese, který již v roce 1989 uvedl: „Je úžasné, když máte bezprostřední přístup k filmům, stejně jako možnost je snadno ukázat.“ A co nabízí větší dostupnost než smartphone? Trávíme s nimi většinu dnů, takže jediná věc, kterou potřebujete, je dobrá aplikace.

Paměť a filmy

Výše zmíněný přechod z videokazet na disky se stal mimo jiné kvůli dvěma věcem. Disky jsou menší, což je praktičtější, ale mají také větší kapacitu úložiště. Vejde se na ně tudíž více informací. To je část, se kterou se mohou identifikovat i mladší generace, neboť paměť mobilních telefonů se stala neuvěřitelně důležitou vlastností, která může rozhodnout o výběru smartphonu. Uživatele Huawei P smart 2019 to ale zřejmě nemusí zajímat, protože standardní verze tohoto modelu je vybavena 64 GB interní pamětí s možností rozšíření na 512 GB. Je to více úložného prostoru, než kterým disponují některé modely notebooků. Ve výsledku to znamená, že je možné udržet si všechny oblíbené aplikace, fotografie a videa a stahovat televizní pořady a filmy, aniž by to ovlivnilo výkon telefonu.

3400mAh baterie má extra vlastnost. Takto velká kapacita zajistí celodenní životnost baterie v běžném provozu, nebo až 10 hodin používání internetu v síti 4G. Pro milovníky filmů je však mnohem důležitějším rysem doba, kterou mohou strávit sledování videí na Huawei P smart 2019. Zkoušky ukázaly, že je možné sledovat nepřetržitě filmy až po dobu 18 hodin. To znamená, že pokud začneme sledovat oblíbenou televizní show při nástupu do letadla z Evropy do Las Vegas, po přistání zbude ještě několik hodin baterie.

Každý detail je důležitý

Samozřejmě, že o kvalitě zážitku ze sledování filmů rozhoduje kvalita obrazovky. Huawei P smart 2019 nabízí téměř bezokrajový displej FHD+ s úhlopříčkou 6,21″ s rozlišením 2340 x 1080 a 415ppi. A aby bylo sledování ještě příjemnější, nabízí smartphone režim Eye Comfort mode certifikovaný společností TÜV Rheinland, který filtruje modré světlo. V kombinaci se softwarem optimalizujícím barvy obrazovky přizpůsobením okolnímu osvětlení, pomáhá tento režim zmírnit napětí při sledování.

Nejvíce vyhledávané televizní pořady v roce 2018:

Netflix zveřejnil seznam nejvíce vyhledávaných televizních pořadů v roce 2018. Na prvním místě se umístila nová show On My Block. Další dvě místa obsadily 2. série Making a Murder a 2. série 13 důvodů proč. Následované Last Chance U: INDY a britskou akční show Bodyguard, ve které hraje Richard Madden. Společnost Netflix také zveřejnila, že největší skupinu (61 %) tvoří lidé, kteří bez přestávky sledují 2-6 epizod.

VIDEO

You may also like...