Animovaní Trollové budou zpívat česky…

Rozezpívaná a roztančená animovaná pohádka Trollové: Světové turné je výjimečná mimo jiné tím, jaké hudební hvězdy se sešly při namlouvání hlasů hlavních hrdinů. Popové ikony Justin Timberlake a Kelly Clarkson, držitel několika Grammy, rapper Anderson Paak nebo rocková legenda Ozzy Osbourne se staly obrovskou výzvou i pro české dabingové studio LS Productions, které se rozhodlo v domácích vodách ulovit stejnou hlasovou kvalitu.

Video reportáž k dabingu filmu

V případě Ozzyho Osbournea jsme hledali podobnou domácí hvězdu, jakou je on pro americké diváky. Hledali jsme postaršího rockera, kterého by po hlase každý poznal, a našli jsme Petra Jandu,“ říká režisér českého znění Ondřej Izdný. A Petr Janda nabízenou roli krále Nářeze přijal s chutí. „Ve svém věku mám rád věci, které dělám poprvé v životě. A proto jsem to vzal,“ říká Petr Janda.

TROLLS WORLD TOUR

Svým způsobem premiéru si v dabingu Trollů odbyla i Monika Absolonová, která hraje hlavní záporačku, rockovou princeznu Bárbru.„Už jsem měla tu možnost párkrát v animovaných filmech zpívat, ale nikdy jsem v nich nemluvila. Je to pro mě první zkušenost a jsem na sebe dost zvědavá,“ říká zpěvačka.

TROLLS WORLD TOUR

Zpěvák Václav Noid Bárta byl zase nadšený z hraní poněkud excentrické postavičky, která se jmenuje Princ Dý. „Tenhle kluk je rapper. Oklikou jsem si tak splnil velký sen, protože rapperem jsem toužil být od dětství. Teď můžu aspoň rappovat v pohádce.“

TROLLS WORLD TOUR

Kromě nových hlasů ale ve filmu uslyšíme samozřejmě také ty, které nás provázely v prvních Trollech. To potvrzuje i Martin Písařík:„Už podruhé mluvím a zpívám Větvíka, což je extrémně těžká práce, především proto, že v originále mu hlas propůjčil Pan zpěvák Justin Timberlake. Baví mě to moc, ale dřina je to nepředstavitelná.“

TROLLS WORLD TOUR

Princeznu Poppy znovu nadabovala herečka a zpěvačka Ivana Korolová, která se vypořádávala s hlasovým perfekcionismem Anny Kendrick, a i když i ona určitě pracovala na snazších projektech, slibuje, že výsledek za tu dřinu dabérů stojí. „Mně se na tom filmu líbí, že je prokládaný písničkami, protože díky tomu neskutečně šlape. A hlavně je extrémně pozitivní,“ dodává herečka.

A jaké příběhy těchto hrdinů na diváky v kinechčekají? Stoprocentně pozitivní trollí holka Poppy byla v úspěšném prvním díle pouhou princeznou, teď povýšila na královnu, ale naštěstí ji to nijak nepoznamenalo. Své zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Její svět by dál pohodově rotoval v popovém rytmu, kdyby jednoho krásného dne nepřišlo šokující odhalení – popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí na ní další trollí kmeny, vyznávající různé hudební styly. Existují tedy i Techno Trollové, Country Trollové, nebo Rockoví Trollové. Těm vládne královna Bárbra, která upřednostňuje nejen trochu drsnější muziku, ale i agresivní představu, že rock je jediná správná muzika a že by měla hrát po celém kontinentu. Tohle už není problém, který by Poppy dokázala vyřešit vřelým objetím s písničkou. A proto se společně se svým největším kamarádem Větvíkem vydává na hudbyplnou pouť do neprobádaných končin, aby našla způsob, jak rockovou kolegyni zastavit, než svět ovládnou kytarové riffy.

You may also like...