Velký Pán představuje trailer, do svého dobrodružství vtáhne i nevidomé

Roky příprav předcházely vzniku pokračování Malého Pána, který jako Velký Pán vstoupí do českých kin letos na podzim. Do posledního detailu se piloval nejen scénář dobrodružného filmu, ale také na osmdesát loutek, které fantaskní mikrosvět výtvarníka Františka A. Skály obývají. Napínavé lesní dobrodružství se i tentokrát odehrává ve skutečných exteriérech, a tak najít správné lokace dalo tvůrcům taky pořádně zabrat. Roli totiž hraje doslova každá šiška, nebylo proto výjimkou vidět filmový štáb na kolenou, prozkoumávat les po čtyřech. Dlouholeté čekání je u konce a zveřejněný trailer dává tušit, že Velkého Pána znovu čeká nelehký úkol. Celý příběh s ním navíc budou moct prožít i nevidomí diváci. Ti první už během Zlín Film Festivalu, který proběhne ve dnech 30. května až 5. června a kde se snímek s audiokomentářem Zuzany Stivínové představí premiérově.

Velký Pán

Příběh Velkého Pána propojuje jedinečným způsobem přírodní svět s atraktivním vizuálním zpracováním, hudbou Milana Caise a zvučnými hereckými jmény. Hlasy loutkám propůjčili Saša Rašilov, Barbora Poláková, Pavel Liška, David Novotný, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Jan Maxián nebo Miroslav Krobot. „Máme velikou radost, že jsme po tolika letech film dokončili a vdechli jsme loutkám život. Podařilo se opět spojit skvělé herce, kteří namluvili postavy, a diváci se mají na co těšit,“ říká producent Jakub Červenka ze společnosti Bedna Films, který je zároveň iniciátorem zpřístupnění filmu divákům se zrakovým omezením. Ti budou mít příležitost navštívit speciální projekci premiérově během mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který promítání pro nevidomé zařazuje do své dramaturgie každoročně a je tak svým přístupem poměrně unikátní. „Díky projektu Radost tvořit a audiokomentářům se snažíme přiblížit vidícím svět nevidomých. Chceme jim umožnit sdílet společné filmové zážitky,“ uvádí výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodává, že 64. ročník v rámci svého filmového programu právě zrakově handicapovaným nabídne příležitost zúčastnit se dvou projekcí s audiokomentářem – kromě loutkového filmu Velký Pán také pohádku Tři zlaté dukáty.

Film se účastnil scenáristického workshopu MidPoint, vznikl v produkci společnosti Bedna Films, podpořil ho Státní fond kinematografie a jeho koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Jiřina Budíková. Do českých kin vstoupí 3. října 2024 v distribuci společnosti Bontonfilm.

Velký Pán

Velký Pán

Premiéra: 3.10.2024

Žánr: loutkový, dobrodružný

Režie: Radek Beran

Hrají: Saša Rašilov, Barbora Poláková, Pavel Liška, David Novotný, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Jan Maxián, Jan Vondráček, Miroslav Krobot, Jakub Žáček, Jiří Vyorálek, Julie Válková, Luboš Veselý nebo Buchty a loutky

Zdroj foto a video: Bontonfilm

You may also like...