Show Jana Krause – 28.4.: Pogodová otužilá nahá jogínka, zámečtí pánové a cukrování s Krausem

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Sandra Pogodová, politik Matěj Stropnický a jeho partner herec Daniel Krejčík a bývalá právnička a současná cukrářka Petra Burianová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 28. dubna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem dalšího dílu bude herečka Sandra Pogodová, která proplouvá pandemickým obdobím coby vtipná a oblíbená jogínka Amanda, potrhlá cvičitelka nahé jógy, ale také jako spisovatelka. Po úspěchu své první knihy Hoď se do pogody, kterou napsala spolu se svým tatínkem, hudebníkem Richardem Pogodou, nyní vydali pokračování s názvem Buď v pogodě. „Já si se svým jménem nemůžu dovolit ani nic jiného, já musím být pořád v pogodě,“ říká umělkyně, která se navíc vrhla na otužování. „Musím na to mít ale vždycky nějakého dobrého partnera. To je sport, který člověk nemůže dělat sám. To je něco tak odporného a strašného! Jenom idiot vleze sám v únoru do Vltavy, která má tři stupně,“ hořekuje Sandra a dodává, že o ní se ví, že je tak trochu úchyl. „Já tam lezu s Nelou Boudovou, ta je hodně velký šílenec, to všichni víme, a přidal se k nám Honza Tuna, ten dokonce chodí naostro, takže do tří vteřin řve, že má zmrzlé nářadí,“ popisuje energická otužilkyně. „Je to tak hrozné, že člověk u toho potřebuje nějaké rozptýlení, takže třeba nahý Honza Tuna rozptyluje nádherně.“ Celé to podstupuje proto, aby posílila svoji imunitu a „nakazila národ nikoli covidem, ale otužováním“. Přesto covid nedávno prodělala, ale naštěstí ho přestála – jak jinak než „v pogodě“. Pokud jde o její literární činnost, s psaním první knihy zábavných povídek začala již před pandemií, druhou pak vytvořila během ní. „Píšeme to napůl s tátou a vzájemně si to posíláme, protože on je v Olomouci a já v Praze,“ nechává nás nakouknout pod pokličku tvůrčího procesu a přiznává se k tomu, že velkou inspirací jí byl i spisovatel Ivan Kraus, bratr Jana Krause. „Mám ráda knížky, které u vás vyvolají záchvat smíchu, že si nemůžete pomoct, že tak zvaně tropíte ostudu na místech, kde je čtete,“ dodává s tím, že její čtenáři jí píšou, že přesně toto se jim stává. A svůj smysl pro humor projevila i ve fiktivní postavě nahé jogínky, o které tvrdí, že je populárnější než ona sama. „Stačí se svléknout a následuje buď pozitivní, nebo negativní reakce, ale vždycky vzbudíte velkou odezvu,“ myslí si a vysvětluje, že to celé bylo motivované snahou přestat tloustnout. „Všimla jsem si, že jak se přestalo hrát v divadle, začaly umělkyně dávat na internet cvičení a motivovat své fanoušky. Tak jsem si řekla, že bych taky měla, a protože mám doma z fundusu z Fidlovačky z představení Stvoření světa nahý overal, respektive imitaci nahoty, a je to velmi zábavné, začala jsem v tom dělat nahou jógu s Amandou, která mluví takovou indickou angličtinou. A už mi psali dokonce i lidi z Irska, že se na to dívají.“ Na závěr s vtipností sobě vlastní zavzpomíná také na svůj pobyt jako au-pair v New Yorku a „nádherná devadesátá léta“, která má však podle svých slov v mlžném oparu, ale přesto je ráda, že je zažila.

Dalšími hosty budou zámečtí pánové, politik Matěj Stropnický a jeho partner, herec Daniel Krejčík. Českými bulvárními médii v posledních dnech rezonuje především jejich účast v reality show, v níž se předem vybrané páry rozdělí a vymění si na čas své místo v jiných rodinách. Ačkoli jejich účinkování vyvolává vesměs pozitivní reakce, v jejich sociální bublině prý vyvolalo doslova bouři. „Je to vlastně součástí mého pokusu se z této bubliny dostat,“ tvrdí bývalý předseda Strany zelených, který o sobě říká, že i když aktuálně nemá žádnou funkci, cítí se jako politik, zároveň i jako novinář, což je obor, který vystudoval. „Velkou část mého času nyní navíc pohlcuje opravování zámku,“ dodává. „Pořídili jsme si totiž takový vybydlený barák, kterému se říká zámek.“ Jeho přítel Daniel ale pevně věří, že jednoho dne to skutečně zámek bude. „Už jsme tam tři a půl roku a máme za sebou tři zimy,“ doplňuje Matěj a oba připouští, že účast v reality show byla trochu motivovaná finanční odměnou, ačkoli na věž pro zchátralý barokní zámeček stejně nestačí. „My jsme ten pořad předtím neznali, televize nás sama oslovila, tak jsme se podívali na jeden dva díly a viděli jsme, že ti lidé se tam chovají, jako by tam šli proti sobě záměrně bojovat. To myslím není nutný, tak jsme se rozhodli, že se je nebudeme snažit nachytat a budeme se k nim chovat jako k návštěvě. Na tom jsme se shodli,“ vypráví Matěj Stropnický. „A ta druhá rodina to přijala, byli podobně naladění, a tak si to sedlo a ten pořad byl trochu jiný, jak jsem pochopil z reakcí.“ Daniel, který byl tím, kdo měl nahradit maminku v rodině se šesti dětmi, to nahlíží zase z jiné stránky: „My jsme vlastně oba chtěli jít pryč. Bylo to v lednu, kdy bylo venku minus třináct, a byl to jeden z nejlepších způsobů, jak na deset dnů vypadnout z toho baráku. Tak jsme si střihli, a já jsem to vyhrál. Ale nepočítal jsem s tím, že tam bude šest dětí, přičemž tomu nejmladšímu bylo pět měsíců.“ Protože ale sám vždy po dětech toužil, nakonec si to užil, i když musel zvládat péči o děti, vaření, distanční výuku a za celý týden naspal sotva třicet hodin. Ačkoliv jejich zámek v Osečanech na Příbramsku ještě není zdaleka v top stavu, kultura v něm žije od samého počátku. Pořádají tam v létě na nádvoří divadelní festival a zámek je také otevřen veřejnosti. „Od začátku zámkem provádíme. Máme jeden okruh, který pojímáme každý jinak,“ zve na závěr Matěj potencionální návštěvníky. „S námi jdete ten samý okruh, ale dozvíte se od každého něco úplně jiného. Dan má rád strašidla, pověsti a pohádky, já mám rád fakta, souvislosti a data. Takže dobré je dát si nejprve to moje a pak to jeho pro odlehčení.“

Na závěr nasajeme trochu té omamné vůně čerstvě upečených koláčů spolu s paní Petrou Burianovou, vítězkou televizní cukrářské soutěže. Do Show Jana Krause samozřejmě nepřijde s prázdnou, a tak se budeme moct potěšit alespoň pohledem na výstavní ošatku kynutých koláčů. „To jsem pekla dnes dopoledne. Měla jsem na to jen tři hodiny, ale já na limity peču dobře,“ dodává se smíchem. „Dost jsem se v tom vycvičila během soutěže a teď si to udržuju.“ Do klání, ve kterém před televizními kamerami soutěží amatérští pekaři a cukráři, ji prý přihlásily její děti. Paní Burianová, původním povoláním právnička se specializací na sociální péči, je totiž maminkou pěti dětí. Se svojí početnou rodinou žije na venkově u Brna a po vítězství v soutěži se rozhodla vyměnit Sbírku zákonů za sbírku receptů a konečně se plně věnovat svým celoživotním koníčkům: pečení a tradicím. „Více lidí už po mně chtělo koláče než právní rady,“ glosuje své rozhodnutí s tím, že nikdy ničeho nelituje. Co tedy dnes paní Petru živí především? Co je zvykoslovní a obřadní pečivo? A jak se bude Janu Krausovi líbit rodeník donešnej? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už ve středu večer na Primě.

You may also like...