Noční klid roztočí spirálu strachu a paranoi

V minimalistickém thrilleru s detektivními prvky se ocitáme v příběhu člověka, který se v obavách o své majetky a své blízké začne stále více uzavírat do sebe a připravovat se na nejhorší. Jeho kroky tak postupně směřují do temnějších vrstev, ze kterých možná již není návratu.

Noční klid

M., dobře situovaný muž středního věku, během zahraniční pracovní cesty náhodou na letišti zpozoruje podezřele vypadajícího mladíka. Zdánlivě bezvýznamná výměna pohledů a několika slov však roztočí spirálu nečekaných událostí. Postupně se začne M. zmocňovat pocit strachu a paranoidních myšlenek.

Vylomené domovní dveře jsou však dalším jasným důkazem blížícího se nebezpečí.  M. se snaží ve víru velkoměsta odhalit svého pronásledovatele a zároveň se připravit na možný útok. Jeho plány na obranu ho však zavedou do čím dál temnějších situací, které začnou narušovat jeho vztah s přítelkyní a kolegy. Dokáže M. uniknout z pasti, kterou na něj možná nastražila společnost, nebo dokonce on sám?

Noční klid

Snímek Noční klid je druhým celovečerním filmem talentovaného režiséra Michala Hogenauera (Tiché doteky), který do hlavní role obsadil charismatického Pavla Gajdoše.

Noční klid

Noční klid

Premiéra: 23. 5. 2024

Režie: Michal Hogenauer

Scénář: Marek Šindelka, Václav Kadrnka

Kamera: Šimon Dvořáček

Hudba: Jakub Kudláč

Hrají: Pavel Gajdoš, Judit Pecháček, Michal Isteník

Zdroj foto a video: CinemArt

You may also like...