Volání divočiny | Tip na kino

Film Volání divočiny je adaptací legendárního románu Jacka Londona a přináší dobrodružný příběh odvážného psa a jeho nového přítele (Harrison Ford) v časech zlaté horečky na Klondiku.

Premiéra: 27. 2. 2020

Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení.

Příběh odvážného psa Bucka a jeho přátel napsal na začátku 20. století slavný americký spisovatel Jack London a je to jeho nejčtenější kniha.

Volání divočiny(The Call of the Wild)

Premiéra: 27. 2. 2020

Twentieth Century Fox, USA, 2020

Režie: Chris Sanders

Scénář: Michael Green, Jack London (předloha)

Kamera: Janusz Kaminski

Hudba: John Powell

Hrají: Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy, Karen Gillan, Bradley Whitford, Colin Woodell.

Přístupnost: pro všechny

Žánr: rodinný / dobrodružný

Verze: anglicky s českými titulky

Stopáž: 110 min

You may also like...